NA TESTU: MIA HOYTO COSMETICS





Mia Höytö je svojo ljubezen do organske kozmetike ustvarila zaradi svojega navdušenja nad organsko prehrano, samo vprašanje časa je bil o koraku po lastni organski kozmetiki. Mia se je na Finskem zaradi neprijaznih klimatskih razmer borila z veliko kožnimi težavami, ki si jih je z linijo  Mia Höytö Cosmetics tudi odpravila. Certificirana Ecocert Greenlife organska kozmetika je svojo luč ogledala leta 2012 in se s svojo kvaliteto prebila tako na evropski in ameriški trg. V Sloveniji jo uradno zastopa Kozmetix.si spletna trgovina.


VALO KREMA ZA PRED OKOLI OČI

Prvič sem imela priložnost preizkusiti tako vrhunsko, da ne rečem kar prestižno negovalno kozmetiko na nivoju. Že sama embalaža, brezhibno delovanje pumpic naredi prvi vtis dober. Krema na prvo žogo ni nič posebnega, lahka nemastna kremna tekstura, ki se ne svaljka in lepi pod očmi, se lepo vpije v kožo. Priznam, da odlično vlaži, že skoraj malce nahrani, tiste z zrelo kožo bi jo vzljubile, ker je občutek vlaženja izredno dolg. Če je moja koža pod očmi drugačna? Po skoraj 2 mesecih uporabe ne opazim razlike v efektu med njo in Melvitino Nectar Supreme, vendar, če pomaga dejstvo, da v zadnjem letu nisem ustvarila novih gubic že nekaj pomeni. Je pa krema za predel okoli oči ena tistih, ki potrebuje veliko mesecev, da pokaže svoj rezultat. In Vam ga poročam ob koncu uporabe. Pregled sestavin in opis le teh TUKAJ.  Cena: 39,60 eur.

SAIHKE MEHČALNI TONIK

Za obraz je bil malo čudo ob prvih uporabah. Tonik, ki ga med dlanmi ustvariš v mehko, nežno, zračno peno, ki jo na to preneseš bodisi z tapkanjem, masiranjem v kožo. Ne pomnem kdaj sem tonik nazadnje v obraz prenesla z rokami, pa vendarle je tukaj efekt na tovsten način izreden. 1.teden uporabe mi ni bil všeč, dobila sem nekaj mozoljev, ki so se hitro pomirili, pa vendarle sem vztrajala dalje. Ne znam opisati koliko vlage se prenese v kožo. Poleg tega kožo zmehča, jo naredi izredno gladko na otip in popolnoma nič mastno in lepljivo. Najbolj zanimivo mi je tudi to, da se ga porabi za celoten obraz zelo malo, saj že majhna količina ustvari precej pene. Zakaj je sploh boljši od drugih?. Zaradi sestavin, dejstva, da se le te aktivirajo z ustvarjeno peno in ogromna količina vlage. Pregled sestavin in opis le teh TUKAJ. Cena: 24,50 eur. 


LUMOUS BOGATI HRANILNI SERUM

Je kot ogromno vedro vlage, ki jo prenesete na obraz in vso to vlago zaklenete vanj. Točno to je efekt, ki si ga vedno ponavljam. Vodeno-gelna tekstura, ki jo moraš ponovno med dlanmi aktivirati v peno, da sestavine začnejo delovati se izredno hitro prenese v kožo. Lahek, nemasten, vlažilen, z efektom gladke, mehke kože, ki zelo dobro vpije nadaljno nego, ki bi z njim bila dovolj brez nadgradnje. Skupaj s tonikom Saihke sta popolna kombinacija vlage, (na začetku sta povzročila nekaj manjših mozoljev) osvežitve in ju v kombinaciji najraje uporabim zjutraj, dejansko dobiš občutek, da te skupaj malce poživita. Mislim, da je primeren kar za vse polti kože. Kombiniram ga z Caudalie in Plantea kremami za obraz in koža je kombinacije sprejela zelo dobro. Nominiran za nagrado Cosmopolitan Beauty Awards 2016 v kategoriji organske kozmetike. Pregled sestavin in opis le teh TUKAJ. Cena: 54,50 eur.


GLAVNE NEOKRJENE AKTIVNE SESTAVINE: brezova voda, olje morske krhlike, naravna hialuronska kislina, olje semen črnega ribeza, beta glukan, izvlečki ovsa.




 Bi preizkusila tovrsten način nege, ki ga moraš aktivirati v peno preden začne učinkovati? Meni je tovrstna linija pravi užitek in je negovalna rutina z njo pravi užitek, seveda, ko se nanjo v celoti privadiš.




Kozmetix.si ambasadorka